Νίκη με ανατροπή για τη Φενέρ 2-1 την Καραγκιουμρούκ

Μια ανάσα από τη Γαλατασαράι η αντίπαλος του Ολυμπιακού

Δύσκολη νίκη με ανατροπή για τη Φενέρμπαχτσε, που επιβλήθηκε 2-1 της Φατίχ Καραγκιουμρούκ εκτός έδρας λίγες ημέρες πριν την κρίσιμη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για τα προημιτελικά του Conference League.

Η Φενέρ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Κελές στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, με τον Τζέκο να ισοφαρίζει στο 49’ και τον Μπατσουαγί να ολοκληρώνει την ανατροπή με εύστοχο χτύπημα πέναλτι οκτώ λεπτά αργότερα.

Οι αποβολές των Μέντες (76’) και Αϊσερίκ (90+7’) έκαναν πιο εύκολη τη δουλειά για την ομάδα Ισμαΐλ Καρτάλ, η οποία άφησε στο -1 τη Γαλατάσαραϊ με ματς περισσότερο.

Αρκετοί βασικοί ποδοσφαιριστές όπως ο Σογιουντσού, ο Οσάγι-Σάμουελ, ο Φρεντ, ο Καχβετσί, ο Τζέκο και ο Τάντιτς αγωνίστηκαν είτε σε όλο το ματς, είτε στο μεγαλύτερο μέρος του.

Ως αλλαγή δε, πέρασαν στο ματς ο Μπατσουαγί αλλά και ο Μπεκάο.

Φενέρ: Λιβάκοβιτς, Αζίζ (72’ Μπεκάο), Σογιουντσού, Οσάγι-Σάμουελ, Φρεντ (90+1’ Ζάιτς), Καχβετσί (90+1’ Μουλντούρ), Κρούνιτς (46’ Μπατσουαγί), Καντίογλου, Γιουκσέκ, Τζέκο (90+6’ Ντουρσούν), Τάντιτς