Ο Μαραντόνα έφερε την… άνοιξη στην Ντοράδος

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας του Μεξικού πανηγύρισε η Ντοράδος Ντε Σινάλοα, συντρίβοντας με 4-1 την Ταπατσούλα στο ντεμπούτο του Ντιέγκο Μαραντόνα στον πάγκο της.

Πρόσωπο της βραδιάς αναδείχθηκε ο Βινίσιο Ανγκούλο, που σημείωσε χατ τρικ.

Ο στράικερ από τον Ισημερινό  σκόραρε στο 59ο και 61ο λεπτό, πριν  Αργεντινός Ιμπάρς μειώσει για τους φιλοξενούμενους δύο λεπτά αργότερα. Όμως ο Ανγκούλο μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του Κουλιακάν ένα τέταρτο πριν την λήξη του αγώνα, ενώ ο Αλόνσο Εσκομπόθα πρόσθεσε ένα ακόμα γκολ στο 85ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

«Ο Μαραντόνα ήταν αυτό που χρειαζόμασταν αφού δεν μπορούσαμε να κερδίσουμε», ανέφερε ο Aνγκούλο στο ESPN και πρόσθεσε: «Η άφιξή του έφτιαξε τη διάθεσή μας, τα παιδιά αισθάνθηκαν πιο ελεύθερα».