Ο Μίτσελ σε χρέη (και) «πυροσβέστη»

Από νίκη σε νίκη πηγαίνει ο Ολυμπιακός, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κάποια μικροποβλήματα στους «ερυθρόλευκους». Το θετικό είναι όμως ότι λύνονται άμεσα, με την παρουσία του Μίτσελ να παίζει καταλυτικό ρόλο, ως προς αυτό.

Στο χθεσινό 3-0 επί της Βέροιας στο «Γ. Καραϊσκάκης», Κώστας Μήτρογλου και Αλεχάντρο Ντομίνγκεζ λογομάχησαν για το ποιος θα εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε ο Τζίμι Ντουρμάζ στο πρώτο ημίχρονο. Εντολή από τον πάγκο να εκτελεί την εσχάτη των ποινών έχει ο Αργεντινός, ωστόσο ο Έλληνας επιθετικός ήθελε να σκοράρει σε δεύτερο συνεχόμενο ματς, μετά από αυτό κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο 26χρονος φορ έβαλε τον εγωισμό του πάνω από τις οδηγίες του προπονητή του, κάτι που φυσικά δεν πρέπει να συμβαίνει σε μία μεγάλη ομάδα όπως είναι οι Πειραιώτες. Μάλιστα, οι δύο ποδοσφαιριστές είχαν διαφωνία και στους πανηγυρισμούς με τον «Τσόρι» να συνεχίζει την κόντρα.

Ο Μίτσελ παρενέβη, δόθηκαν αμοιβαίες εξηγήσεις και τελικά το ζήτημα λύθηκε στα αποδυτήρια, κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου. Τα πέναλτι τα εκτελεί ο Τσόρι. Σήμερα υπήρξε μια παρεξήγηση η οποία λύθηκε στα αποδυτήρια. Και μέχρι νεωτέρας εντολής συνεχίζει ο Τσόρι. Όλα είναι προαποφασισμένα. Υπάρχουν εντολές οι οποίες τηρούνται», σημείωσε με νόημα ο Ισπανός στη συνέντευξη Τύπου, θέλοντας να ξεκαθαρίσει ποιος κάνει κουμάντο στους «ερυθρόλευκους».