Ο Μπακασέτας έχασε δυο πέναλτι και η Τράμπζονσπορ έμεινε στο 1-1 με την Γκιρεσούνσπορ

Ο Τάσος Μπακασέτας έχασε δυο πέναλτι και η Τράμπζονσπορ, έμεινε στο 1-1 με την Γκιρεσούνσπορ, εντός έδρας.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός είχε την ευκαιρία να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του στις καθυστερήσεις, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε σταμάτησε στα πόδια του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ο διαιτητής έδωσε τότε επανάληψη λόγω παράβασης, με τον Κοτσούκ να αποκρούει ξανά!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει κεφάλι στο σκορ με κοντινή προσπάθεια του Ναγίρ στο 68′, με τον Κορνέλιους να ισοφαρίζει με εξαιρετική κεφαλιά δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 78ο λεπτό πέρασε στο ματς ο Μανώλης Σιώπης, με την Τράμπζονσπορ να βρίσκεται μετά από αυτό το αποτέλεσμα στο +9 από τη 2η, Κόνιασπορ, αλλά να έχει ένα ματς περισσότερο.