Premier League: Νίκη ελπίδας για την Γουλβς

Η Γουλβς επικράτησε δύσκολα σήμερα στο «Μολινό» με 2-1 της Φούλαμ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Premier League, και συνεχίζει να ελπίζει σε μια θέση στα ευρωπαϊκά κύπελλα την επόμενη σεζόν.

Στο μεταξύ, η Μπόρνμουθ είχε ως μοιραίο παίκτη τον πρώτο σκόρερ της, Ντομινίκ Σολάνκε, ο οποίος αστόχησε σε πέναλτι (15′), ακυρώθηκε γκολ του από το VAR (67΄), και έτσι δεν μπόρεσε να νικήσει στο γήπεδο της τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-2), η οποία κάνει την ύστατη προσπάθεια για ν’ αποφύγει τον υποβιβασμό. Τέλος η Λούτον με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε το βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Λονδίνο από την Κρίσταλ Πάλας (1-1)

Νωρίτερα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεπέρασε το εμπόδιο της Εβερτον, επικρατώντας στο «Ολντ Τράφορντ» με 2-0. Η ομάδα του Ερικ Τεν Χαγκ πήρε τη νίκη με δύο πέναλτι, (12′ Φερνάντες, 36′ Ράσφορντ) και συνεχίζει την προσπάθεια για την κατάκτηση της τέταρτης ή (ακόμη και) της πέμπτης θέσης, που δίνουν το εισιτήριο για το Champions League της επόμενης αγωνιστικής σεζόν.