Σκόνταψε η Μίλαν πριν τον… τελικό

Σκόνταψε στην Τορίνο 0-0 η Μίλαν, πριν τον τελικό με τον Ολυμπιακό την Πέμπτη στο Φάλητο. Ναι με κράτησε το μηδέν στην άμυνά της για δεύτερη φορά μέσα στη σεζόν, αλλά αυτό δεν μεταφράστηκε σε νίκη, παρά το γεγονός ότι έπαιζε εντός έδρας. Αιτία για αυτό ήταν η εκπληκτική τη φετινή σεζόν Τορίνο, που της έβαλε… φρένο και πήρε τον βαθμό στο «Σαν Σίρο».

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Μίλαν έχασε την ευκαιρία να πάρει μεγαλύτερη διαφορά από τη Λάτσιο, μετά το χθεσινό στραβοπάτημα των «λατσιάλι» κόντρα στη Σαμπντόρια, αλλά παραμένει στην 4η θέση.

Μόλις στο 5’ ο Ντοναρούμα έκανε μια εκπληκτική επέμβαση σε προσπάθεια του Φαλκέ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μπελότι να μην ευστοχήσει σε δική του τελική προς την εστία του Ιταλού γκολκίπερ.

Από την πλευρά της η Μίλαν, «ξύπνησε» στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας μια εκπληκτική ευκαιρία στο 87’ με τον Κουτρόνε, μένοντας τελικά στο 0-0 και ετοιμάζεται πλέον για τον τελικό κόντρα στον Ολυμπιακό την προσεχή Πέμπτη στο «Γ. Καραϊσκάκης».