Τεράστια έκπληξη με νίκη της Άιντραχτ 2-1 επί της Μπάγερν στο Μόναχο

Τεράστια έκπληξη έκανε η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης στο Μόναχο. Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάζνερ, και αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League πήρε τη νίκη 2-1 απέναντι στη Μπάγερν, φεύγοντας για πρώτη φορά μετά από 21 χρόνια με το κεφάλι ψηλά απέναντι στους «βαυαρούς», οι οποίοι μετρούσαν εννιά νίκες στη σειρά.

Η Μπάγερν πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 29ο λεπτό του αγώνα με τον Γκορέτσκα, όμως οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν αρκετά γρήγορα, στο 32ο λεπτό να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Η πίεση ήταν μεγάλη από τους Βαυαρούς για να πετύχουν το δεύτερο γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά, στο τέλος του ματς ήρθαν τα πάνω-κάτω και στο 83ο λεπτό. Ο Κόστιτς έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους μετά από μια εξαιρετική ενέργεια του Τζιμπρίλ Σο.