Άρεσε για 60’ ο Ολυμπιακός, 1-1 με Λουντογκόρετς

Ισόπαλος 1-1 με την πρωταθλήτρια Βουλγαρίας Λουντογκόρετς αναδείχθηκε τη Δευτέρα (26/6) ο Ολυμπιακός στο δεύτερο τεστ επί αυστριακού εδάφους, όπου πραγματοποιεί το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας του.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αρκετά καλοί για την εποχή στα πρώτα 60 λεπτά της αναμέτρησης, αλλά οι μαζεμένες αλλαγές του Μπέσνικ Χάσι στη συνέχεια επηρέασαν την απόδοσή τους και οι πιο έτοιμοι Βούλγαροι που θα ριχτούν νωρίτερα στη μάχη των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ, είχαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη.

Η ελληνική ομάδα πήρε το προβάδισμα με γκολ του Φορτούνη στο 34ο λεπτό, ενώ το τελικό 1-1 διαμόρφωσε δέκα λεπτά αργότερα ο Μαρσελίνιο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπεσνίκ Χάσι): Καπίνο, Φιγκέιρας (80’ Τόλι), Σισέ (54’ Νικολάου), Μποτία (60’ Ρισβάνης), Κούτρης (60’ Ντε Λα Μπέγια), Σιώπης (60’ Ζντιέλαρ), Ρομαό (72’ Κασάμι), Μάριν (60’ Γιαννιώτας), Φορτούνης (60’ Αντρέ Μαρτίνς), Ανδρούτσος (60’ Βέργος), Σεμπά (78’ Μανθάτης).

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ (Γκεόργκι Ντεμερτζίεφ): Ρενάν Ντος Σάντος, Σισίνιο (62’ Λούκας Σάσα), Πλαστούν, Τερζίεφ (46’ Μότσι), Νατάναελ (79’ Βασίλιεφ), Ανισέτ, Καμπανιάρο, Μαρσελίνιο (70’ Κισαντά), Βάντερσον (75’  Ζοάο Πάουλο), Μίσιτζαν (46’ Κεσέρου), Καφού (62’ Λουκόκι).