Αήττητος και πρώτος παρά το 0-0

Το ματς στο Περιστέρι προσέλκυσε περισσότερους από 5.000 φιλάθλους καθώς έπαιζε ο πρωτοπόρος Ατρόμητος και υποδεχόταν τον Πανιώνιο στο μίνι ντέρμπι της Αθήνας. Το παιχνίδι δεν είχε γκολ και νικητή, αλλά το 0-0 δεν στεναχώρησε καμία από τις δύο ομάδες.

Ο Ατρόμητος έχασε δύο εντός έδρας βαθμούς, αλλά διατήρησε το αήττητο και φυσικά το τρομερό ρεκόρ των συνεχόμενων αγώνων χωρίς να δεχθεί γκολ, με τον Γιαννιώτη να κρατά το μηδέν για 750 συνεχόμενα λεπτά (αν υπολογίσουμε και τις καθυστερήσεις του κάθε αγώνα).

Ο δε Πανιώνιος «τσίμπησε» έναν εκτός έδρας βαθμό και παραμένει φυσικά στο γκρουπ των πρωτοπόρων.

Ο διαιτητής Παπαδόπουλος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Χατζηισαΐα, Σαββίδη, Ουάρντα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Μπουσουλάτζιτς (69’ Ντάουντα), Γιαννούλης, Ντιγκινί (69’ Ούμπιντες), Βασιλακάκης (87’ Μενσά), Μάντσον, Μανούσος, Ουάρντα

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Βλάχος, Χατζισαφί, Σαραμαντάς (66’ Λάμπρου), Μπανανά, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούντ (76’ Σαββίδης), Οικονόμου, Μασούρας (83’ Παπαγεωργίου), Ντουρμισάι