Απίθανο στατιστικό! Μία πάσα άλλαξε η Παρί μετά το 85’!

Απίθανο κι όμως καταλανικό! Η Μπαρτσελόνα νίκησε 6-1 με τρία γκολ από το 88’ και μετά, ωστόσο η μεγάλη ανατροπή είχε ξεκινήσει από το 85’.

Από το λεπτό αυτό κι έπειτα οι ποδοσφαιριστές της Παρί Σεν Ζερμέν άλλαξαν την μπάλα τρεις φορές, τις εξής δύο: Όταν μετά το πέμπτο γκολ δεν πούλησαν αμέσως την μπάλα!

Συγκεκριμένα, στα τελευταία δέκα λεπτά οι Γάλλοι έκαναν τέσσερις πάσες, οι τρεις δεν πιάνονται διότι πρόκειται για την πάσα που έγινε από τον παίκτη που έκανε τη σέντρα μετά τα ισάριθμα γκολ. Σε ένα από αυτά τα τέρματα ο παίκτης που υποδέχθηκε την μπάλα κατάφερε να την πασάρει ξανά. Μέχρι εκεί όμως… Άλλη πάσα δεν κατάφεραν, ούτε κατά λάθος (από ένα διώξιμο να πάει τυχαία σε συμπαίκτη).