ΑΕΚ: Προσοχή, η Μπράγκα βρήκε ρυθμό, 4-0 την Τοντέλα (video)

Τρεις αγωνιστικές χρειάστηκε να περάσουν για να θυμηθεί η Μπράγκα τον καλό της εαυτό και να σημειώσει την παρθενική της νίκη στο πορτογαλικό πρωτάθλημα συντρίβοντας εκτός έδρας την Τοντέλα με 4-0.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ για το Europa League πέτυχε και τα τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος. Ο άλλοτε στόπερ του Ολυμπιακού Μπρούνο Βιάνα άνοιξε το σκορ, στο 26′ ο Γκαλένο έκανε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Ρικάρντο Χόρτα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Πριν το ημίχρονο, ο Γκαλένο στο 43′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις κέρδισαν πέναλτι, όμως  ο Ματέους το απέκρουσε.