Άνοιξε λογαριασμό ο Ραφίνια στην Μπαρτσελόνα

Δεν χρειάστηκε πολύ χρόνο για να σκοράρει το πρώτο του γκολ ως «μπλουγκράνα» ο Βραζιλιάνος εξτρέμ, Ραφίνια, ο οποίος πριν λίγες μέρες αποκτήθηκε από τη Λιντς με το ποσό των 58 εκατ. ευρώ!

Ο 25χρονος έδειξε κατευθείαν πως μπορεί να προσφέρει πολλά στην ομάδα του Τσάβι, πετυχαίνοντας πολύ όμορφο τέρμα κατά τη διάρκεια της φιλικής αναμέτρησης με την Ίντερ Μαϊάμι του MLS.

Στο 25ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Μπαλντέ και σκόραρε με όμορφο πλασέ στην κίνηση, κάνοντας το 2-0 για την Μπαρτσελόνα, η οποία τελικά θριάμβευσε με το εμφατικό 6-0! Μάλιστα, ο Βραζιλιάνος σέρβιρε και δύο ασίστ, πριν αντικατασταθεί στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου!