Αρπάχτηκαν Βαλβέρδε και Πικέ: «Που πας; θα φάμε κι άλλα γκολ!!!»

Χάθηκε ο έλεγχος στην Μπαρτσελόνα!

Όπως αποκαλύπτουν Ισπανοί δημοσιογράφοι κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Μπέτις, ο Βαλβέρδε είχε έντονο διάλογο με τον Πικέ.

Ο Ισπανός αμυντικός ζήτησε να πάει μπροστά για να βοηθήσει στην επίθεση της ομάδας του.

Οι σκηνές που ακολούθησαν …μόνο ομάδα τέτοιου επιπέδου δεν θυμίζουν

Οι διάλογοι είναι χαρακτηριστικοί…

“Να μείνει ο Ιβάν (Ράκιτιτς) πίσω και να πάω εγώ μπροστά”. Πράγματι, ο Πικέ πέρασε στην επίθεση, ο Ράκιτιτς έμεινε πίσω, η Μπαρτσελόνα μείωσε σε 2-3, αλλά στο 81ο λεπτό ο Κροάτης έκανε φάουλ, αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι αποβλήθηκε.

Ο Βαλβέρδε σε εκείνο σημείο εξέφρασε την έντονη ανησυχία του προς τον κεντρικό αμυντικό της ομάδας του: “Που πας, γαμ…το, ξανά! Θα μας βάλουν κι άλλο γκολ, Ζεράρ”.

Τελικά, η Μπαρτσελόνα δέχθηκε και τέταρτο γκολ, ενώ ο Λιονέλ Μέσι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-4…