Χατ – τρικ ο Άκπομ, πρώτος σκόρερ στην Championship, το… «παλτό» του Λουτσέσκου (video)

Έφτασε τα 12 γκολ σε 17 παιχνίδια, ο Ρουμάνος δεν ήξερε πώς να τον χρησιμοποιήσει, έχασε μεγάλο παίκτη ο ΠΑΟΚ

Εκπληκτικά πράγματα από τον πρώην επιθετικό του ΠΑΟΚ, Τσούμπα Άκπομ, ο οποίος έκανε χατ-τρικ απέναντι στην Γουίγκαν και με 12 γκολ είναι πρώτος σκόρερ στην Championship.

Φοβερό ματς στην Boxing Day από τον Τσούμπα Άκπομ ο οποίος έκανε χατ-τρικ στη νίκη της Μίντλεσμπρο με 4-1 επί της Γουίγκαν, συνεχίζοντας τις εκπληκτικές φετινές του εμφανίσεις.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ διάγει την πιο παραγωγική σεζόν της καριέρας του, αφού έφτασε τα 12 γκολ σε 17 παιχνίδια φέτος και βρίσκεται στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ σε ένα πολύ ποιοτικό πρωτάθλημα, που ουσιαστικά αποτελεί τον προθάλαμο για την Premier League.

Ο Άκπομ έκανε στο 49′ το 1-0, δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε το 3-0 για να διαμορφώσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση!

Αυτά τα βλέπει ο λαός του ΠΑΟΚ που «θεοποίησε» τον Λουτσέσκου; Τον έδιωξε για «παλτό» ο Ρουμάνος κι αυτόν και τον Τσόλακ, που κι αυτός κάνει θραύση στην Ρέιντζερς.

Το Σαββιδοτεχνείο δεν μιλάει και ασχολείται με τον… Ολυμπιακό από την μία κι από την άλλη προωθεί τον 16χρονο Τζίμα και έναν Κορτετσιάνι, κάπως έτσι τον λένε.