Η Μποέμιανς αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League

H Μποέμιανς από την Ιρλανδία αποτελεί το πρώτο Ευρωπαϊκό εμπόδιο του ΠΑΟΚ! Ο Δικέφαλος του βορρά μετά το τέλος των σημερινών παιχνιδιών του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa Conference League έμαθε τον αντίπαλό του. Η Μποέμιανς, ντούμπλαρε τις νίκες της απέναντι στην Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο, καθώς νίκησε 3-0 στο Δουβλίνο και με συνολικό σκορ 4-0 τσέκαρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στο Δουβλίνο την ερχόμενη Τρίτη (3/8).

Ο Ρόμπερτ Κόρνγουολ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 35ο λεπτό. Μετά ανέλαβε δράση ο Τζόρτζι Κέλι. Στο 69ο λεπτό διεύρυνε το σκορ σε 2-0 και στο 73ο διαμόρφωσε το τελικό (3-0).

Ο ΠΑΟΚ θα ταξιδέψει με πτήση τσάρτερ και σε συνεργασία με το Υπουργείο Εξωτερικών θα εξασφαλίσει ειδική άδεια για να ταξιδέψει χωρίς περιορισμούς στο Δουβλίνο λόγω των αυστηρών μέτρων που υπάρχουν ελέω της πανδημίας του κορωνοϊού. Εκεί όλα τα μέλη της αποστολής θα πρέπει να παρουσιάσουν μοριακό τεστ αφού δεν αρκούν τα πιστοποιητικά εμβολιασμού.