Η Νάπολι πέταξε ξανά βαθμούς 0-0 με την Μόντσα

Η Λάτσιο με ανατροπή 3-1 τη Φροζινόνε

H Νάπολι πέταξε ξανά βαθμούς στο «Ντιέγκο Μαραντόνα»! Οι «παρτενοπέι» δεν κατάφεραν να λυγίσουν ούτε τη Μόντσα, η οποία παραλίγο να «δραπετεύσει» από το ματς, καθώς έχασε πέναλτι με τον Πεσίνα στο 68′ με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα που καθηλώνει τη Νάπολι στην 7η θέση μετά από 18 αγωνιστικές.

Σημαντική νίκη για τη Φιορεντίνα η οποία έκαμψε στο «Αρτέμιο Φράνκι» την αντίσταση της Τορίνο με σκορ 1-0, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρανιέρι στο 83′ ανεβαίνοντας έστω και προσωρινά στην 4η θέση.

Η ομάδα του Βιτσέντσο Ιταλιάνο, συνεχίζει να εντυπωσιάζει και τη φετινή σεζόν, χτίζοντας νέο νικηφόρο σερί και περιμένει «γκέλα» της Μίλαν με τη Σασουόλο προκειμένου να μείνει μόνη της στην τρίτη θέση.

Από την άλλη η «Γκρανάτα» έμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι μακριά από τη νίκη και παρέμεινε στους 24 βαθμούς και την 10η θέση.

Η Λάτσιο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τη Φροζινόνε από πέναλτι του Σουλέ στο 51΄, αλλά έφθασε σε νίκη 3-1 με γκολ των Καστεγιάνος(70΄), Ίσακσεν(72΄) και Πάτριτς(84΄).

Η Ίντερ προηγήθηκε με τον Αμαούτοβιτς στο 43΄, αλλά στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους η Τζένοα διαμόρφωσε το τελικό 1-1 με τον Ντράγκουσιν.