Η Ρωσία διέλυσε 6-0 την Κύπρο

Η Ρωσία διέλυσε την Κύπρο με 6-0 για την προτελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ και βλέπει πρωτιά!

Ο Ερόκιν μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους Ρώσους, ενώ δεν υπήρχε άλλο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας οι γηπεδούχοι με προβάδισμα ενός τέρματος.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Βαλερι Κάρπιν «καθάρισε» το παιχνίδι, με τον Σμόλοφ στο 55’ να κάνει το 2-0, τον Μοστοβόι να πετυχαίνει το 3ο γκολ, τον Σουτόρμιν στο 62’ το 4ο, τον Ζαμπολότνι στο 82ο λεπτό το 5ο γκολ και τον Ερόκιν στο 87’ να διαμορφώνει το τελικό 6-0 κόντρα στην Κύπρο, η οποία δεν μπορούσε να αντιδράσει απέναντι στην φουριόζα Ρωσία.

Στην πρώτη θέση παραμένει η Ρωσία, την τελευταία αγωνιστική θα παίξει την πρωτιά με την Κροατία, εφόσον η «χρβάτσκα» επικρατήσει αργότερα της Μάλτας.