Η… ώρα του Μητρογκόλ!

Ο Μήτρογλου ξεκίνησε βασικός με την δεύτερη ομάδα της Φούλαμ στο ματς του Motspur Park με την Λέστερ. Ο Έλληνας διεθνής κυνηγός έχασε δύο καλές ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Το ένα εκ των δύο σουτ του σχεδόν άγγιξε το αντίπαλο δοκάρι. Ωστόσο η Φούλαμ βρέθηκε να χάνει με 0-1, ισοφάρισε σε 1-1 και τελικώς ηττήθηκε με 3-1. Ο Μήτρογλου παρουσίασε αρκετά καλή εικόνα και παρότι δεν σκόραρε, φανέρωσε πως είναι πια στο απαιτούμενο επίπεδο ετοιμότητας. Eίχε καλές φάσεις για γκολ και στο 34′ και λίγο πριν το 60′ ενώ έπαιξε για πρώτη φορά 90 λεπτά με την φανέλα των Κότατζερς. Ο Φέλιξ Μάγκατ με βάση την ενημέρωση από την Μεγάλη Βρετανία τον έχει στα πλάνα του για τον αγώνα με την Γουέστ Μπρομ. Είτε θα είναι βασικός είτε θα πάρει χρόνο συμμετοχής. Η αναμέτρηση αυτή της Φούλαμ θα διεξαχθεί στις 22/2.