Ισόπαλα τα ντέρμπι Άρη Παλαιοχωρίου-Ηρακλή και Διαγόρα-Εθνικού

Με τον βαθμό (0-0) έφυγε ο Ηρακλής από το Παλαιοχώρι και την αναμέτρηση με τον πρωτοπόρο Άρη, με τον Γηραιό να παραμένει στο -2 από την κορυφή, αλλά να έχει ένα ματς λιγότερο. O Eθνικός πήρε ισοπαλία 1-1 από τον Διαγόρα στη Ρόδο, ενώ ο Αστέρας Βλαχιώτη έχασε 2-1 απ’ τον Διαγόρα Βραχνέικων κι έτσι πάτησε κορυφή ο Αστέρας Αμαλιάδας που νίκησε 2-0 στην Βάρδα.

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα της Γ΄ Εθνικής

 1ος όμιλος-20η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-ΑΕ Διδυμοτείχου 0-0
Δόξα Προσκυνητών-Αετός Ορφανού 1-3
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Ελπίς Σκουτάρεως-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ορφεάς Ξάνθης-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 5-2
Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-0

2ος όμιλος-27η αγωνιστική

Άρης Παλαιοχωρίου-Ηρακλής 0-0
Πιερικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Καμπανιακός 4-0
Φιλιππός Αλεξάνδρειας-Νάουσα 1-3
Κιλκισιακός-Αγροτικός Αστέρας 3-1
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 2-1
ΑΟ Καρδίας-ΑΕ Καρίτσας 1-2

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
3ος όμιλος-23η αγωνιστική

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Νέος Αμφίλοχος 0-1
Ερμής Αμυνταίου-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-2
Σκουφάς Κομποτίου-Θεσπρωτός 0-2
Αστέρας Παραποτάμου-Δόξα Κρανούλας 0-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Μακεδονικός Φούφα 1-2
Πανλευκάδιος-Καστοριά 3-0 α.α
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης
4ος όμιλος-23η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου-Ρήγας Φεραίος 1-2
Ολυμπιακός Βόλου-Αμβρυσσέας Διστόμου 3-0
ΑΟ Σελλάνων-Αστέρας Ιτέας 1-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-Διγένης Νεοχωρίου 1-1
ΓΣ Αλμυρού-Νίκη Βόλου 1-0

Θήβα-ΑΠΟΚ Βελούχι 3-1
Ρεπό: ΝΠΣ Βόλος
5ος όμιλος-19η αγωνιστική

Παλληξουριακός-Ζάκυνθος 1-3
Πανηλειακός-Λεωνίδιο 4-1
Παναρκαδικός-Καλαμάτα 0-0
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2
Διαγόρας Βραχνέικων-Αστέρας Βλαχιώτη 2-1
Τσικλητήρας Πύλου-Αχαϊκή 0-1
6ος όμιλος-19η αγωνιστική

Προοδευτική-Ρόδος 1-0
ΑΟ Λουτράκι-Ιάλυσος 1-3
Διαγόρας-Εθνικός 1-1
ΑΟ Ζευγολατιού-Κερατσίνι 0-1
Ιωνικός-Πέλοπας Κιάτου 4-1
Ρεπό: Ασπρόπυργος
7ος όμιλος-19η αγωνιστική

Ερμής Κιβερίου-Αιολικός 0-2
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Παναργειακός 2-0
Θύελλα Ραφήνας-Πανθηραϊκός 1-2
Αήττητος Σπάτων-Τριγλία Ραφήνας 5-1
Χαλκίδα-Ερμιονίδα 0-1
Ρεπό: Ταμυναϊκός
8ος όμιλος-19η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Κηφισιά 2-1
Ατσαλένιος-Φωστήρας 1-0
ΑΕ Μυλοποτάμου-Αιγάλεω 4-2
ΟΦ Ιεράπετρας-Ερμής Ζωνιανών 2-1
Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος 0-2
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

 

Διαβάστε επίσης