Ισοπαλία στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ Β με τον Ηρακλή

Με 10 παίκτες απ’ το 41΄ ο «Γηραιός»

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Super League 2, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Β και Ηρακλή, στο γήπεδο του Μακεδονικού.
Ο «δικέφαλος του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 26’, μετά από ωραία αντεπίθεση, με τον Σπυράκο να… μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0.
Μάλιστα, πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, πήρε και αριθμητικό πλεονέκτημα, καθώς ο Χρουσιέλ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 41ο λεπτό. O «γηραιός» μπήκε αποφασισμένος στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να φέρει το ντέρμπι στα ίσα μόλις στο 48’, χάρη στην προβολή του Δοϊρανλή στο δεύτερο δοκάρι, για το 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Σε σουτ του Χειρίτραντα στο 86ο λεπτό από πλάγια θέση και αριστερά της περιοχής, έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μοναστηρλή.
Έτσι, αμφότερες οι ομάδες έμειναν για τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη, με τον Ηρακλή ωστόσο να διατηρεί το αήττητο για φέτος απέναντι στον ΠΑΟΚ Β, μετά και το υπέρ του 2-0 στο παιχνίδι του πρώτου γύρου.