Καλημέρα με τριάρα η Τσέλσι

Απ’ το ξεκίνημα της σεζόν της έχουν φορέσει την ταμπέλα του φαβορί. Και η Τσέλσι -από το πρώτο της κιόλας παιχνίδι- έδειξε ότι νιώθει πολύ άνετα μ’ αυτό!

Πραγματοποιώντας την πειστικότερη πρεμιέρα από τις ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο στην Premier League, οι «μπλε» καθάρισαν με χαρακτηριστική άνεση (3-1) την Μπέρνλι.

Παρόλο που έμεινε πίσω στο σκορ (στο 14’ από τον Άρφιλντ) η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο δε χρειάστηκε περισσότερα από 20 λεπτά -όχι απλά για να γυρίσει το ματς, αλλά για να το τελειώσει κιόλας.

Αρκούσε λοιπόν ν’ ανοίξει άμεσα λογαριασμό ο Ντιέγκο Κόστα και να πετύχει ένα γκολ-προσφορά στο άθλημα ο Σίρλε (έπειτα από απίστευτη ομαδική προσπάθεια). Κι απ’ τη στιγμή που ο Ιβάνοβιτς ξεχείλωσε περισσότερο το σκορ, το δεύτερο ημίχρονο δε μετατράπηκε μονάχα σε τυπική διαδικασία.

Αλλά και σε ευκαιρία για να πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του ο Ντιντιέ Ντρογκμπά, που γνώρισε την αποθέωση στην επιστροφή τους στους Λονδρέζους.