Μεγάλη ανατροπή για πρόκριση η Ντόρτμουντ (video)

Την πιο εντυπωσιακή ανατροπή της εξαιρετικά παραγωγικής βραδιάς στο Champions League την πέτυχε η Ντόρτμουντ. Βρέθηκε να χάνει 0-2 στο Signal Iduna Park όταν η Ίντερ προηγήθηκε στο ημίχρονο 2-0 κάνοντας το τέλειο ημίχρονο, όμως η Μπορούσια ήταν απίστευτη στο δεύτερο και τα έφερε όλα τούμπα!

Ήταν νίκη δε, ποη τη φέρνει πιο κοντά στην πρόκριση καθώς αποσπάστηκε στη 2η θέση και είναι ακριβώς έναν πόντο πίσω από την Μπαρτσελόνα.

Μόλις στο 5′ ο Λαουτάρο Μαρτίνες έφυγε από δεξιά και στο τέλος ατομικής ενέργειας σκόραρε με σουτ για το 0-1. Η ομάδα του Κόντε σημείωσε και δε΄ύτερο γκολ στο 40′ με τον Ματίας Βεσίνο επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητά της, όμως η επανάληψη ήταν όλη… κίτρινη.

Στο 51′ ο Χακίμι μείωσε σε 1-2 και στο 64′ έπειτα από γκάφα των Καντρέβα και Μπρόζοβιτς σε πλάγιο άουτ, ο Μπραντ με υπέροχο curler στα πλαϊνά δίχτυα ισοφάρισε 2-2. Στο 77′ ήρθαν τα χειρότερα για τους Ιταλούς, καθώς η Ντόρτμουντ ολοκλήρωσε την ανατροπή με νέο γκολ από τον Χακίμι.