Μπήκε στο γήπεδο και χτύπησε τον αρχηγό της Άστον Βίλα οπαδός της Μπέρμινγχαμ

Με τον χειρότερο τρόπο άρχισε το ντέρμπι της Μπέρμιγχαμ με την Άστον Βίλα για την 36η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ, αφού, οπαδός των «μπλε» έτρεξε στον αγωνιστικό χώρο και γρονθοκόπησε από πίσω τον Τζακ Γκρίλις!

Ο αρχηγός των «χωριατών» μετά την επίθεση που δέχθηκε σωριάστηκε στο έδαφος, με τους stewards να πιάνουν τον δράστη, αφού πρώτα έκαναν τη γκάφα να μην τον πάρουν χαμπάρι όταν πάτησε στο χορτάρι!

Η εκδίκηση του Γκρίλις ήλθε λίγα λεπτά αργότερα, αφού στο 67ο λεπτό ήταν ο παίκτης που πέτυχε το νικητήριο γκολ για το 0-1 της Άστον Βίλα! Με το γκολ και τη νίκη της η Βίλα έφθασε τους 51 βαθμούς φθάνοντας στην ένατη θέση, αφήνοντας στους 50 τη μισητή αντίπαλο Μπέρμινγχαμ.