Μπράντον Τόμας: «Παίξαμε όσο χρειάστηκε για να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός»

«Σίγουρα η ισοφάριση μας απογοητεύει»

Με γκολ του Αλεξάντερ Γερεμέγεφ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός πήρε τον εντός έδρας βαθμό με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ (2-2) στο μεγάλο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής Stoiximan Super League.

Όπως και ο τεχνικός του «δικεφάλου του Βορρά», Ραζβάν Λουτσέσκου, έτσι και ο Μπράντον Τόμας, άφησε αιχμές για τη διαιτησία.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μπράντον Τόμας:

«Αξίζαμε τη νίκη αλλά για ακόμη μία φορά εδώ ξεπεράσαμε τον χρόνο των καθυστερήσεων, παίξαμε όσο χρειάστηκε για να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός. Κρατάμε τη νοοτροπία που είχαμε όλοι οι ποδοσφαιριστές, στην πρώτη περίοδο του αγώνα δεν είχαμε καλή απόδοση, διορθώσαμε τα λάθη μας στο δεύτερο, πιέσαμε πολύ και αξίζαμε τη νίκη. Σίγουρα η ισοφάριση μας απογοητεύει, κρατάμε αυτή τη νοοτροπία και στρέφουμε την προσοχή μας στο παιχνίδι της Πέμπτης με Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Όλοι οι επιθετικοί είναι χαρούμενοι όταν κάνουν τη δουλειά τους. Αυτή είναι η δουλειά μας, να σκοράρουμε, να δίνουμε ασίστ. Χαίρομαι πάντα όταν βοηθάω την ομάδα. Χαίρομαι βέβαια ακόμη περισσότερο όταν αυτό συνοδεύεται και από νίκη της ομάδας. Πρέπει να συνεχίσω έτσι».