Ο Λεβαδειακός απέδρασε από τα Σπάτα επικρατώντας με 0-1 της ΑΕΚ Β’

Φωνές από τη γηπεδούχο για τη διαιτησία του Χρονά από την Αχαϊα

Σημαντική νίκη στη μάχη της ανόδου κατάφερε να πανηγυρίσει στα Σπάτα ο Λεβαδειακός που επανήλθε στην 1η θέση του Α’ ομίλου της Super League 2.

Οι Βοιωτοί επικράτησαν με 0-1 της ΑΕΚ Β’ που φωνάζει για τη διαιτησία του Χρονά από την Αχαΐα.

Συγκεκριμένα, οι «κιτρινόμαυροι» διαμαρτύρονται για αντικανονική εκτέλεση φάουλ πριν το 0-1 από κεφαλιά του Τσιριγώτη στο 9′, αλλά και για πέναλτι σε χέρι αμυντικού των Βοιωτών στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Η Ένωση είχε καλή εικόνα στο β’ μέρος και σε δύο περιπτώσεις με Μαχαίρα και Γκολφίνο θα μπορούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Κάτσικας, Γεμπόα (77′ Σαμπανάτζοβιτς), Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος (83′ Γεωργέας), Φοφανά, Λαμαράνα, Σκόνδρας (63′ Γκολφίνος), Μαχαίρας, Χριστόπουλος (63′ Τζούντα Γκαρσία), Θεοδωρίδης (63′ Τιέι).

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Τσελεπίδης, Μεχία, Μπελμόντε (76′ Ντεντάκης), Νίκας (62′ Συμελίδης), Κούαδρα (89′ Λόπεζ), Γιαννιώτας (76′ Πολέτο), Τσιριγώτης.