Ο Λεβαδειακός λύγισε στο 118΄ την Ηλιούπολη 2-1 με πέναλτι του Νίκα

Ο Αχαρναϊκός έκανε την έκπληξη αποκλείοντας την Παναχαϊκή στα πέναλτι 3-2

Ο Λεβαδειακός λύγισε στο 118΄ με πέναλτι του Νίκα την Ηλιούπολη 2-1 και πήρε το εισιτήριο για την 4η φάση του κυπέλλου! Το σύνολο του Νίκου Νιόπλια επικράτησε της ομώνυμης ομάδας, με όλα τα γκολ να σημειώνονται στην παράταση!

Αφού, η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, ο Κουϊρουκίδης ήταν εκείνος που έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 92′. Η Ηλιούπολη απάντησε στο ξεκίνημα το δεύτερου μέρους (110′) με τον Μάντιτς, για να έρθει ο Γιώργος Νίκας στο 118′ να διαμορφώσει το τελικό σκορ με εκτέλεση πέναλτι.
Πολύ σημαντική η πρόκριση για τους Βοιωτούς, λόγω και της δυναμικής των αντιπάλων τους, με τον Λεβαδειακό να αντιμετωπίζει στην επόμενη φάση τον νικητή του Αιολικός-Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο Αχαρναϊκός έκανε την έκπληξη αποκλείοντας στα πέναλτι (3-2) την Παναχαϊκή, μετά το 0-0 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης.