Ο Πάμπλο Γκαρσία οδήγησε τον ΠΑΟΚ Β΄ σε θρίαμβο 4-1 επί του Παναθηναϊκού Β΄

Ο ΠΑΟΚ Β’ του Πάμπλο Γκαρσία βρήκε τρία γκολ στα πρώτα 13 λεπτά της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό Β’ (1-4) και ένα προς το φινάλε στο ΟΑΚΑ, και ανέβηκε, έστω και προσωρινά, στη δεύτερη θέση του βορείου ομίλου της Super League 2.
Πρώτη νίκη των «ασπρόμαυρων» μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες, αποβλήθηκε στο 26’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βουτσάς.
Ο ΠΑΟΚ Β’ αιφνιδίασε μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Μπράνοβιτς εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων και με ωραία ενέργεια και σουτ, δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0!
Στο 7’, οι «ασπρόμαυροι» πέτυχαν και δεύτερο τέρμα. Ο Μπράντοβιτς έκανε άλλη μία κούρσα και την κατάλληλη στιγμή «έσπασε» την μπάλα στον επερχόμενο Πανίδη, ο οποίος έκανε το 2-0!
Το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία ήταν καταιγιστικό, και στο 13’ πέτυχε ακόμη ένα γκολ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Πανίδης από εκτελεστής έγινε δημιουργός και ο Γκορντεζιάνι από κοντά έκανε το 3-0!
Οι «πράσινοι» απάντησαν άμεσα, με τον Ταβάρες με κεφαλιά από κοντά, έπειτα από ωραία σέντρα του Τουρκοχωρίτη, μειώνοντας σε 3-1.
Στο 26’, ο Παναθηναϊκός Β’ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Βουτσά για σκληρό μαρκάρισμα στον Τασιούρα.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Θεσσαλονικείς ήταν κυρίαρχοι. Οι προσπάθειες των Τασιούρα (46’) και Ξενόπουλου, (71’) όμως, δεν βρήκαν στόχο.
Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ Β’ βρήκε και τέταρτο γκολ, στο 80’, με τον Χατζηστραβό να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το 4-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Βουτσάς, Μαρτίνης, Έμπο (46′ Σερπέζης), Φουρτάδο (62′ Αθανασακόπουλος), Αντωνίου, Ταβάρες, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι (18′ Σαρδέλης (55′ Κυριόπουλος), Μπιλάλ (62′ Κρυπαράκος).
ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Σελιμάι (46′ Τσοπούρογλου), Τασιούρας (67′ Γιαξής), Παναγιώτου, Κωττάς, Ουεντραόγκο, Νινούα (46′ Μελετίδης), Δαρέλας (73′ Σπυρίδης), Μπράντονιτς, Πανίδης (65′ Χατζηστραβός), Γκορντεζιάνι.