O ΠΑΟ Ρουφ στην κορυφή πέρασε από τη Λάρισα 3-1 τον Ηρακλή

O ΠΑΟ Ρουφ ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στα μπαράζ των πρωταθλητών Γ’ Εθνικής για την άνοδο στη Super League 2.

Για τη 2η αγωνιστική, στο AEL FC Arena έγινε συναρπαστικό παιχνίδι, με τον ΠΑΟ Ρουφ να επικρατεί 3-1 του Ηρακλή Λάρισας και να διπλασιάζει τις νίκες του φθάνοντας τους έξι πόντους.  Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟ Ρουφ ήταν καλύτερος και στο 10’ προηγήθηκε με γκολ του Νιτσάκη. Ωστόσο στο 37’ οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας στον Άκη Μάντζιο, επειδή απάντησε στον πάγκο του Ηρακλή.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το πλεονέκτημα και στο 56’ ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 1-1. Ο ίδιος παίκτης όμως αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη λίγα λεπτά μετά, με την ισορροπία να επανέρχεται στο ματς. Στο 81’ ο Καλλέργης έδωσε εκ νέου προβάρισμα στον ΠΑΟ Ρουφ και ο Χατζηλάμπρου στο 84’ σφράγισε τη νίκη για το 1-3.

Στην Ηλιούπολη, ο Αγροτικός Αστέρας ήταν πιο αποτελεσματικός και κατάφερε να προηγηθεί στο 37’ με τον Μπρούνο Χαλκιαδάκη. Οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και στο 81’ ο Σάμιος, που είχε μπει ως αλλαγή, ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Στον Κορυδαλλό, Προοδευτική και Μακεδονικός έμειναν στο 0-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Προοδευτική-Μακεδονικός 0-0

Ηλιούπολη-Αγροτικός Αστέρας 1-1

Ηρακλής Λάρισας-ΠΑΟ Ρουφ 1-3

Ρεπό: Παναχαϊκή

Από τους επτά πρωταθλητές οι τέσσερις πρώτοι στα μπαράζ προβιβάζονται στη Super League 1.