«Πάτησε» τη Γιουνάιτεντ η Μπράιτον και την πέταξε έξω από το Champions League

Δεν έχει τέλος ο αγωνιστικός κατήφορος για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Μπράιτον πάτησε την Μάντσεστερ Γιουνάιτετ, την πέταξε έξω από το Champions League και έδωσε ελπίδες για το Europa League στην Γουέστ Χαμ που με δύο παιχνίδια λιγότερα είναι στο -6.

Η ομάδα του Ραλφ Ράνγκνικ δεν είχε ούτε υποψία τελικής στο πρώτο μέρος, ενώ μόλις στο 15ο λεπτό έμεινε πίσω στο σκορ από ένα υπέροχο σουτ του Καϊσέδο έξω από την περιοχή, με τον μέσο από το Εκουαδόρ να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα στην Premier League.

Όμως τα πράγματα ήταν χειρότερα στο δεύτερο μέρος για τους «κόκκινους διαβόλους» και αυτό γιατί σε έντεκα λεπτά, η ομάδα του Γκράχαμ Πότερ είχε τρομερό ξέσπασμα πετυχαίνοντας τρία γκολ για το απίθανο 4-0 στη μεγαλύτερη νίκη ever της Μπράιτον….