Σκόραραν Καρέλης και Σαρρής

Ο Νίκος Καρέλης «βρήκε δίχτυα» και χάρισε στη Γκενκ το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Σαρλερουά, σε αναμέτρηση για τη 19η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι, με τους οποίους αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο ο Στέργος Μαρίνος, προηγήθηκαν στο 63΄ με τον Ρεζαεϊ, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Καρέλης «απάντησε» και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Παράλληλα στην σκωτσέζικη Πρέμιερ Λιγκ, ο Γιώργος Σαρρής σημείωσε το δεύτερο γκολ της Χάμιλτον στο εντυπωσιακό 3-2 επί της Ρος Κάουντι, ενώ στο ίδιο ματς αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις για τους γηπεδούχους ο Γιάννης Σκόνδρας.

Κατά τα λοιπά, η ελληνική παρουσία το περασμένο τριήμερο στα γήπεδα της Ευρώπης, δεν είχε κάτι ιδιαίτερα αξιοσημείωτο.