Ισοφάρισε με Γιακουμάκη ο Λεβαδειακός στο 63’ (1-1)

Οι δύο… μαζεμένες αλλαγές που επιχείρησε στο ημίχρονο ο προπονητής του Λεβαδειακού Ζοσέ Ανιγκό έφεραν αποτέλεσμα μέσα σε λίγα λεπτά, καθώς οι Βοιωτοί έφτασαν στην ισοφάριση στο 63’ (1-1) με γκολ του Πέτρου Γιακουμάκη.

Ο Τσαμπούρης έκανε ωραία ενέργεια και σέντρα από αριστερά και ο 25χρονος επιθετικός πηδώντας πιο ψηλά απ’ όλους έστειλε με το κεφάλι την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Γιακουμάκης και Μπελγκαζουανί αντικατέστησαν τους Φαβάρο και Τόνι Σίλβα με την έναρξη του δεύτερου μέρους και με την παρουσία τους έδωσαν έξτρα… ορμή στους «πράσινους» της Λιβαδειάς. Μάλιστα ο πρώτος κατάφερε μέσα σε λιγότερο από 20 λεπτά να σημειώσει το γκολ της ισοφάρισης που για την ώρα κρατά αήττητους τους γηπεδούχους στη φετινή σεζόν.