Απόρθητο «κάστρο»

Για ακόμα μία αγωνιστική ο Παναιτωλικός εκμεταλλεύτηκε τη δύναμη της έδρας του και επικράτησε του Πανθρακικού με 3-1 παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 4’ με γκολ του Εμπόου και εκμεταλλευόμενοι την ψυχρολουσία των γηπεδούχων πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι στο σκορ.

Ωστόσο, στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52’ ο Θεοδωρίδης ισοφάρισε ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα τού ίδιου και της ομάδας στο 82’ με πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση.

Το κερασάκι στην «τούρτα» της νίκης των Αγρινιωτών έβαλε ο Νταλμά λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι διαμορφώνοντας στο τελικό 3-1 στο 93’.

Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη αναρριχήθηκαν στην 6η θέση πιάνοντας τους Θρακιώτες στους 27 βαθμούς.