Ανάσα ο Καμπανιακός 2-0 τον ΠΑΟΚ Β

Η ομάδα της Χαλάστρας πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια για παραμονή

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Καμπανιακός νίκησε 2-0 του ΠΑΟΚ Β, προσθέτοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθειά του για παραμονή στη Super League 2.

Η ομάδα της Χαλάστρας είναι πλέον 11η με 12 βαθμούς. Στην 7η θέση με 16 πόντους είναι ο ΠΑΟΚ Β έχοντας πτωτική πορεία.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσαν οι γηπεδούχοι, με τον Παπαστεριανό να ανοίγει νωρίς-νωρίς (6′) το σκορ σουτ και τον Μπούση να διαμορφώνει το τελικό 2-0 με κεφαλιά στο 50′. Μάλιστα, η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη είχε και δοκάρι με τον Γιουκούδη στο 65′.

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Κασαπίδης, Π. Καθάριος (66′ Νικολαΐδης), Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός, Μπούσης (66′ Φροσύνης), Ν. Καθάριος (33′ Ταΐρης), Παπαστεριανός, Παπακωνσταντίνου (87′ Βοσκόπουλος), Τότσκα (87′ Ζανάκης).

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Μανωλιούδης, Σελιμάι (73? Κιτσάκης), Κωττάς, Παναγιώτου, Γιαξής, Σνάουτσνερ (73′ Ρούμιαντσεβ), Γρόσδης (64′ Πανίδης), Σπυράκος (46′ Γκιτέρσος), Τσοπούρογλου (90′ Σμυρλής), Δαρέλας.