Ανέλπιστη ισοπαλία για την Καβάλα με τον Ολυμπιακό Β΄

Μεγάλο ματς έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ρέντη μεταξύ Ολυμπιακού Β΄   και Καβάλας που έληξε 2-2.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά η Καβάλα  στην επανάληψη πήρε τον βαθμό (2-2) μέσα σε διάστημα δυο λεπτών!

Στα του ματς, ο Ολυμπιακός βρήκε το γρήγορο γκολ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με σουτ του Κωστή, για να έρθει ο Ξενιτίδης στο 40’ να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα.

Παρόλα αυτά και παρά το μεγάλο προβάδισμα των «ερυθρολεύκων», η Καβάλα δεν πτοήθηκε και κατάφερε να φύγει από το Ρέντη με μια ανέλπιστη ισοπαλία.

Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Σταμένκοβιτς που χτύπησε δις σε διάστημα δύο λεπτών για να το φέρει στα ίσα. Πρώτα μείωσε στο 56’ και στο 58’ το έφερε στα ίσα με το σκορ να μένει ως το φινάλε στο 2-2.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Χριστοφιλόπουλος (69′ Μαυρουδής), Κεραμίδας, Νίκολιτς, Μαρίνος (46′ Μπα), Βοΐλης, Ντόι, Κωστή, Πινακάς (46′ Λιάτσος).

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς, Πανουργιάς (46′ Μουσία), Αρμάλας, Σαμπανίδης (46′ Σαμπανίδης), Θωμαΐδης, Στίκας, Γροσδάνης (80′ Οκάν), Έμπερτ (80′ Κοέν), Σταμένκοβιτς.