Δεν… «Χ»αμογέλασαν Ατρόμητος και Παναιτωλικός αλλά το άθλημα (video)

Σ’  έναν αγώνα με πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη αλλά ακατάλληλο για καρδιακούς, Ατρόμητος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 (50′ Ενσικουλού, 83′ Μούγιακιτς – 69′, 77′ Μανά). Η αναμέτρηση στο Περιστέρι, για τη 16η αγωνιστική της Super League, τα είχε όλα. Φάσεις, γκολ, αγωνία, νεύρα.

Κυρίως, στο δεύτερο ημίχρονο. Όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν αλλά μέσα σε οκτώ λεπτά είδαν τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν την ολική ανατροπή. Οι «κυανόλευκοι» αναζήτησαν τη δική τους αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να φτάσουν ως την ισοφάριση.

Το αποτέλεσμα διατήρησε τον Ατρόμητο στην τρίτη θέση με 29 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός μετράει 22 και συγκατοικεί στην πέμπτη θέση με τον Παναθηναϊκό, ο οποίος έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Η εξέλιξη και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης δημιούργησε μεγάλη ένταση. Την οποία, ο Νταμίρ Κάναντι δεν μπόρεσε να διαχιεριστεί, όπως δείχνει και το ξέσπασμα του. Σχεδόν ταυτόχρονα με το σφύριγμα της λήξης.

Ο προπονητής της γηπεδούχου, σε έξαλλη κατάσταση, πήγε και διαμαρτυρήθηκε έντονα -μάλλον για το χρόνο των καθυστερήσεων- στον διαιτητή, Τάσο Παπαπέτρου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Κιβρακίδης, Γιαννούλης, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Μπουσούλατζιτς, Χατζηισαΐας (80’ Ούμπιδες), Μάντσον, Μπρούνο (78’ Κωτσόπουλος), Ενσικουλού (78’ Μούγιακιτς), Κουλούρης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Τσοκάνης, Άργκους (88’ Αμαράλ), Μαλής, Λιάβας, Λουσέρο, Γουίλιαν (93’ Γκούγκα), Μανά, Μάζουρεκ (85’ Μιχάι), Μοράρ.