Έχασε 2-0 η Μπάτσκα Τόπολα απ’ την Σπαρτάκ Σουμπότιτσα

Μετά το ισόπαλο 2-2 με τον Ολυμπιακό ήρθε το σοκ

Την πρώτη της ήττα, λίγες ημέρες μετά το ισόπαλο 2-2 με τον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, γνώρισε η Μπάτσκα Τόπολα, αφού είδε την Σπαρτάκ Σουμπότιτσα να κυριαρχεί (0-2).

Στο πρώτο μέρος η Μπάτσκα, είχε τον απόλυτο έλεγχο και πίεζε για να βρει το γκολ που θα της έκανε πιο εύκολη τη ζωή. Παρότι, όμως, οι τελικές ήταν 8-0 το… πλεκτό δεν κουνήθηκε.

Ωστόσο, το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε… εφιαλτικό για την αντίπαλο του Ολυμπιακού. Το πρώτο «σοκ» ήρθε στο 53ο λεπτό με τον Ουμπιπαρίπ να παγώνει την «TSC Arena»για το 1-0, ενώ στο 66’ ο Τοντορόσκι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Με τους γηπεδούχους να πιέζουν στο τελευταίο εικοσάλεπτο μπας και καταφέρνουν να κάνουν ένα μεγάλο come-back, όπως προ ημερών με τον Ολυμπιακό, αλλά το 2-0 της Σπαρτάκ δεν άλλαξε ως το φινάλε.