Ξέσπασε στην Μπάτσκα Τόπολα 5-0 η Φράιμπουργκ

Οι Γερμανοί έκαναν περίπατο κόντρα στους Σέρβους

Σε ρυθμό ρελαντί η Φράιμπουργκ… ισοπέδωσε με 5-0 την Μπάτσκα Τόπολα, για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Europa League.

Οι Γερμανοί είδαν τον Χέλερ να χάνει μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 4’, ενώ ο Ίλιτς έβγαλε και το σουτ του Γκίντερ πέντε λεπτά μετά. Τελικά, προηγήθηκαν στο 24’, από την σέντρα του Έγκεσταϊν και το ωραίο πλασέ του Ρελ, με τον σκόρερ να βλέπει το σουτ του στο 38ο λεπτό να σταματάει στο αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων…

Ξεκινώντας με το πόδι στο γκάζι στην επανάληψη η Φράιμπουργκ σημείωσε το 2-0 στο 56’, από την ωραία συνεργασία των Έγκεσταϊν-Γκρίφο και το τέρμα του πρώτου.

Για να έρθει και το τρίτο «χτύπημα» από πλευράς γηπεδούχων, με τον Βάισχαουπτ να εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι ο αρχηγός της Μπάτσκα ήταν πεσμένος στο έδαφος, στο 69ο λεπτό και να σκοράρει.

Με τον Ανταμού να μπαίνει στο γήπεδο στο 78’ και, δύο λεπτά μετά, να διαμορφώνει το 4-0, από μια ακόμα ασίστ του Έγκεσταϊν ο οποίος έβγαλε αμαρκάριστο τον συμπαίκτη του!

Από σκόρερ ο Ανταμού έγινε… πασέρ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας παράλληλα την δυνατότητα στον Ντόαν -που επίσης είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς- να διαμορφώσει το τελικό 5-0.