Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός Β΄ 3-1 την Επισκοπή

Την πρώτη του νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές πανηγύρισε ο Ολυμπιακός Β’, που επικράτησε 3-0 της Επισκοπής στου Ρέντη, σε εξ αναβολής αγώνα για τη 16η στροφή του 2ου ομίλου της Super League 2.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «ερυθρόλευκους» ο Μαρίνος, που άνοιξε το σκορ στο 20ό λεπτό και ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 57’.
Στο μεσοδιάστημα, ο Βλαχομήτρος είχε διπλασιάσει τα τέρματα των Πειραιωτών στο 39ο λεπτό.
Η Β’ ομάδα του Ολυμπιακού πανηγύρισε έτσι την πρώτη της νίκη από τότε που ο Αριέλ Ιμπαγάσα επέστρεψε αντικαθιστώντας τον Γιαννάκη Οκκά & προσπέρασε τους Κρητικούς στη 12η θέση της βαθμολογίας.