Η Καλλιθέα 3-2 τον Ολυμπιακό Β στη Super League 2

Μια ώρα έπαιξε ο Ζουλιάν Μπιανκόν

Η Athens Kallithea του Αλέκου Βοσνιάδη πήρε τη ματσάρα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Β’, επικρατώντας με σκορ 3-2 στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας «Γρηγόρης Λαμπράκης» για τη 2η αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με σουτ του Βασιλογιάννη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, και ενώ η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Μπακαλιάννη. Η απάντηση των «ερυθρόλευκων» ήρθε λίγο αργότερα, με τον Μπα να φέρνει το ματς στα ίσα με κοντινή προβολή στο 21′, εκμεταλλευόμενος και την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου κίπερ σε πλασέ του Τσέλιου.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Athens Kallithea πήρε εκ νέου προβάδισμα με τέρμα του Κυνηγόπουλου. Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα έκανε το 2-2 στο 50′ με τον Τσέλιο, ενώ, το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μουτίνιο στο 63ο λεπτό.

Προς το φινάλε του ματς, υπήρξε ένταση ανάμεσα στους παίκτες, όταν ο Ρομαό έριξε στον αγωνιστικό χώρο τον Κωστή, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα στο 80ο λεπτό. Για τους «ερυθρόλευκους» αγωνίστηκε για περίπου μία ώρα το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του συλλόγου, Ζουλιάν Μπιανκόν.