Φιλική μοιρασιά 1-1 για ΑΕΛ και Πανιώνιο στο Καρπενήσι

ΑΕΛ και Πανιώνιος έδωσαν σήμερα το πρώτο φιλικό ενόψει της νέα σεζόν στο Καρπενήσι, όπου πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους και αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα προηγήθηκε με κεφαλιά του Δούμτσιου. Παρά ταύτα η ΑΕΛ είχε τον έλεγχο του αγώνα και μάλιστα είχε περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχει ένα τέρμα.

Στην επανάληψη η «βυσσινί» πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 73ο λεπτό, με σουτ του Στάνκοβιτς.

Στην αναμέτρηση τραυματίστηκε και έγινε αναγκαστική αλλαγή ο Τσιλούλης.

ΑΕΛ: Πρώτο ημίχρονο: Κρίστινσον, Μόρας, Γκόλιας, Μπράλιτς, Καρανίκας, Ζίβκοβιτς, Σεσέροβιτς, Σικάφκα, Χαλάτσης, Νούσιος, Μιλοσάβλιεβιτς. Δεύτερο ημίχρονο:  Ρίστιτς, Μιχαήλ, Ζίζιτς, Στάνκοβιτς, Μπέρτος, Μπάλλας, Φατιόν, Γιάκος, Νούνιτς, Φιλίποβιτς, Πινακάς.

Πανιώνιος: Πρώτο ημίχρονο: Κότνικ, Σταυρόπουλος, Κούρντι, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Μίκο, Κόρμπος, Αρτσε, Γλυνός, Δούμτσιος, Τσιλούλης. Δεύτερο ημίχρονο: Μαλέρμπ, Ντομίνγκες, Μπαξεβάνος, Ευαγγέλου, Μαξίμοβιτς, Οικονομίδης, Κραγιόπουλος, Καμαρά, Μανιάτης, Λιντεράκης, Παπανικολάου.