Φιλικό 4-4 της Λίβερπουλ με την Γκρόιτερ Φιρτ

Στο 89΄ ο Σαλάχ απέτρεψε την ήττα των «κόκκινων»

Οκτώ γκολ σημειώθηκαν στη φιλική αναμέτρηση μεταξύ Λίβερπουλ και Γκρόιτερ Φιρτ 4-4. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είδε τη γερμανική ομάδα να ανατρέπει το εις βάρος της 1-3, ενώ ο Σαλάχ στο 89′ απέτρεψε την ήττα για τους «κόκκινους».

Η Λίβερπουλ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 22′, με τον Λουίς Ντίαζ να χρησιμοποιεί εξαιρετικά τα πόδια του και να σκοράρει με ατομική προσπάθεια. Αυτό ήταν το πρώτο και τελευταίο γκολ του πρώτου ημιχρόνου.

Η ομάδα της Μπουντεσλίγκα 2 ισοφάρισε δύο λεπτά μετά την έναρξη του β’ μισού με τον Τζούλιαν Γκριν, προτού ο Ντάργουιν Νούνιεζ δώσει προβάδισμα δύο γκολ στους «ρεντς» με τα γκολ του στο 50′ και στο 59′.

Το «τριφύλλι» της Γερμανίας κατάφερε να ανατρέψει πλήρως το σκορ με τους Πέτκοφ (67′) και Ζιμπ (74′,77′), ενώ ο Σαλάχ διαμόρφωσε το τελικό 4-4 στο 89′.