Η Ηλιούπολη 1-0 τον νεοφώτιστο Τηλυκράτη ανέβηκε στην τέταρτη θέση

Ο Μακεδονικός πέρασε στο 89΄ απ’ την Καρδίτσα (0-1)

Η Ηλιούπολη νίκησε τον νεοφώτιστο Τηλυκράτη με 1-0 κι επέστρεψε στις νίκες -μετά από δύο σερί ήττες- και ταυτόχρονα ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Το τέρμα που έδωσε το «τρίποντο» στην ομάδα των νοτίων προαστίων σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, με σουτ του Ασίγκμπα. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν χωρίς νίκη για όγδοο σερί παιχνίδι ενώ πλέον φιγουράρουν και στην τελευταία θέση του Β’ ομίλου.

Στο άλλο ματς του γκρουπ, η Παναχαϊκή επικράτησε με 3-1 του Γιούχτα, κάνοντας μάλιστα την ανατροπή, με αποτέλεσμα να μείνει αήττητη για τέταρτο διαδοχικό αγώνα και ταυτόχρονα να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση!
Οι Κρητικοί προηγήθηκαν αρκετά νωρίς, ωστόσο εξίσου γρήγορη ήταν και η απάντηση των Αχαιών, που έφεραν τούμπα το ματς μόλις στο 21ο λεπτό, για να ακολουθήσει και ένα ακόμα γκολ στις καθυστερήσεις που έδωσε διαστάσεις στη νίκη τους.
Σε ό,τι αφορά στον Α’ όμιλο, ο Μακεδονικός πέρασε από την Καρδίτσα με… buzzer beater του Σιμόνι στο 89’, νικώντας με 1-0 την Αναγέννηση -που έμεινε χωρίς «τρίποντο» για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική. Η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να εδραιωθεί στην τρίτη θέση, στο +4 αλλά και με δύο ματς παραπάνω από την τέταρτη Νίκη Βόλου.