Η Λάτσιο τα πάνω κάτω 2-1 εκτός έδρας τη Σέλτικ

Ο Πέδρο στο 95΄ ολοκλήρωσε την ανατροπή των Ιταλών

Η Λάτσιο με ανατροπή και «χρυσό» γκολ του Πέδρο στο 90+5′ πέρασε από την έδρα της Σέλτικ επικρατώντας με 1-2.

Η Σέλτικ μπήκε στο ματς με το «μαχαίρι στα δόντια» και μόλις στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Φουρουχάσι, όμως η αντίδραση της Λάτσιο ήταν άμεση με τον Βεσίνο να φέρνει την αναμέτρηση στα ίσα στο 29ο λεπτό.

Το 1-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με την Σέλτικ στο δεύτερο ημίχρονο να συνεχίζει την υπεροχή της χάνοντας ευκαιρίες για να σημειώσει και δεύτερο γκολ, με τον Λουίς Πάλμα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 81′.

Ο πρώην εξτρέμ του Άρη, ωστόσο είδε το VAR να του ακυρώνει το γκολ καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ, με την Λάτσιο να αναθαρρεί μετά το ακυρωμένο γκολ των Σκωτσέζων, χτυπώντας στο φινάλε του αγώνα.

Συγκεκριμένα, στο 95ο λεπτό ο Πέδρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με τους «Λατσιάλι» να παίρνουν για δεύτερο συνεχόμενο ματς θετικό αποτέλεσμα στην εκπνοή του αγώνα, πανηγυρίζοντας αυτή τη φορά τη νίκη με 1-2.