Η Σεντ Ετιέν τα πάνω κάτω 3-2 τη Μονακό και βλέπει Champions League

Η Σεντ Ετιέν μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Μονακό, αλλά έκανε την ανατροπή και νικώντας 3-2 έμεινε ζωντανή για το Champions League. Οι Μονεγάσκοι στον αντίποδα, παρέμειναν κοντά την «επικίνδυνη ζώνη».
Η Μονακό ήταν εκείνη που προηγήθηκε, με τον Ζέλσον Μαρτίνς στο 18’, κρατώντας το 1-0 μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος οι «στεφανουά» μπήκαν πολύ δυνατά και αρχικά ισοφάρισαν με το αυτογκόλ του Μπαλό στο 59’.
Η συνέχεια ήταν ίδια για τους φιλοξενούμενους, καθώς μέσα σε δέκα λεπτά έφτασαν στο… μαξιλαράκι του 1-3 με τους Καμπελά και Νορντέν, με τον Βινίσιους απλά να διαμορφώνει το τελικό 2-3, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.