Ο Παναθηναϊκός Β΄ έμεινε στο 0-0 με τον Αλμωπό στην Αριδαία

O Παναθηναϊκός Β’ του Σωτήρη Αντωνίου, «κόλλησε» στο 0-0 με τον Αλμωπό στην Αριδαία για την εμβόλιμη 18η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Super League 2. Στην 6η θέση παρέμειναν οι «πράσινοι» που έχουν πλέον συγκομιδή 23 βαθμούς τη στιγμή που ο Αλμωπός βρίσκεται στην 9η με δύο βαθμούς λιγότερους.

O Αλμωπός είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 55′ όταν το δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου αποκρούστηκε απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Μαργκόνο.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς, Σουλιώτης, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Κέρθι, Έππας, Ασλαμπάλογλου, Παπαδόπουλος, Πατρινός, Πέττας.

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδέρας, Μαρτίνης, Έμπο, Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Ταβάρες, Μπιλάλ (46′ Αγκοστίνιο), Καραμπάς (60′ Βουτσάς).

Στην Ηγουμεντίτσα, ο Θεσπρωτός έπαιρνε πολύτιμη ισοπαλία απέναντι στον Μακεδονικό που προηγήθηκε νωρίς στο σκορ και μείωσε τη διαφορά του από τη 12η θέση στους επτά βαθμούς. Oι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Σιμόνι πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το 0-1. Στην επανάληψη, το γκολ για τον γηπεδούχο Θεσπρωτό πέτυχε στο 57′ ο Δρίτσας για το τελικό 1-1.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Γώγος, Βασιλάκης, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Πανταζέλος (46′ Σάνι), Ρούσης (58′ Καραμποΐκης), Οικονομίκος (46′ Μαρτίνες), Κουέβας (70′ Λύγκας), Μπίκας (82′ Παππάς), Δρίτσας.

Μακεδονικός (Ζαζόπουλος): Γουναρίδης, Μπρατσιάνι (82′ Χασάνογλου), Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος (82′ Γαρύφαλλος), Σιατραβάνης (82′ Μιλισάβλιεβιτς), Γκέντσογλου, Τσιλιγγίρης (46′ Ζαφειράκης), Σιμόνι (72′ Σαραντίδης).