Πανσερραϊκός: «Το ποδόσφαιρο πήγε 50 χρόνια πίσω στην Καισαριανή»

«Ο Ματσούκας έβαλε την Κηφισιά στην περιοχή μας μέχρι να ισοφαρίσει»

Ο Πανσερραϊκός εξέδωσε ανακοίνωση κατά της διαιτησίας στο ματς με την Κηφισιά (4-4) και αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στην αποβολή του Χάγεκ.

Επιπλέον, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία διαμαρτύρεται για το πέναλτι που δόθηκε στον αντίπαλο, τονίζοντας ότι ο ρέφερι Ματσούκας με τις αποφάσεις του γύρισε 50 χρόνια πίσω το ποδόσφαιρο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ο Πανσερραϊκός έζησε ένα διαιτητικό αίσχος στην Καισαριανή, που γυρίζει το ποδόσφαιρο 50 χρόνια πίσω!

Με το ζόρι η ομάδα μας, δεν έπρεπε…να κερδίσει σήμερα, αφού εντυπωσίασε τους πάντες με το επιβλητικό 3-0 στο πρώτο 20λεπτο!

Ανύπαρκτη κόκκινη κάρτα στον Χάγεκ με εντολή του VAR, παραλίγο ανύπαρκτο πέναλτι και μια παρωδία 15 λεπτών καθυστερήσεις στο τέλος, βάζοντας την Κηφισιά στην περιοχή μας, μέχρι να ισοφαρίσει.

Να τους χαίρεστε…όπως χαρήκαμε εμείς το παιχνίδι αλλά όχι το αποτέλεσμα που δικαιούμαστε.

Ευχαριστούμε την ΠΑΕ Κηφισιά για την φιλοξενία, θα ανταποδώσουμε τα δέοντα, στις Σέρρες».