Σάρωσε την Κύπρο 4-0 η Γεωργία

Αρνητικό ρεκόρ δημιουργούν οι Κύπριοι

Σάρωσε την Κύπρο και ετοιμάζεται για τα playoffs του Nations League η Γεωργία! Η παρέα του Κβίτσα Κβαρατσκέλια επικράτησε με το εμφατικό 4-0, σκοράροντας όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε τους 7 βαθμούς.

Χωρίς τέρματα κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τη Γεωργία να είναι καλύτερη και να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο δεύτερο μέρος, εκμεταλλεύτηκε ό,τι φάση της παρουσιάστηκε, με την Κύπρο να μην μπορεί να αντιδράσει.

Στο 46ο λεπτό ο Κιτεϊσβίλι άνοιξε το σκορ, με τον άσο της Νάπολι, Κβαρατσκέλια στο 58’ να γράφει το 2-0. Ο Σενγκέλια του Παναιτωλικού στο 82’ έκανε το 3-0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Μικαουτάτζε στο 90+5’ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0!

Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια παραμένει στους μηδέν και ετοιμάζεται να γράψει την χειρότερη επίδοση της ιστορίας της σε προκριματικά, ξεπερνώντας ακόμη και εκείνη του 1992 όταν είχε 0-0-8 (τώρα έχει 0-0-7), αλλά φαίνεται πως θα έχει χειρότερο συντελεστή τερμάτων!