Πρόκριση στις καθυστερήσεις για Ατρόμητο, 2-1 τον Πλατανιά!

Έσωσε – προσωρινά – τη χρονιά ο Ατρόμητος! Η ομάδα του Περιστερίου νίκησε 2-1 τον Πλατανιά και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και έπρεπε να βάλει δύο γκολ για να προκριθεί (το πρώτο ματς στα Χανιά έμεινε στο 0-0).

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου προηγήθηκε στο 34’ με ωραίο σουτ του Ράμος, ενώ ο Ατρόμητος πρόλαβε και ισοφάρισε στο πρώτο ημίχρονο, στο 42’, με σκόρερ τον Μπιτόλο. Το διαμορφωμένο σκορ υποχρέωσε τον Ατρόμητο να ψάξει το γκολ της πρόκρισης στην επανάληψη και κατάφερε να το βρει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι μάλλον είχαν βγει απρόσεκτα και χωρίς λόγο στην κόντρα, με αποτέλεσμα ο Λε Ταλέκ να βρει χώρο, να κάνει την κούρσα και να σερβίρει την τελευταία στιγμή στον λυτρωτή σκόρερ Ναπολεόνι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μπάρκας, Κιβρακίδης (74’ Στόιτσεφ), Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Γοδόι, Μπάλλας (60’ Πίτου Γκαρσία), Λημνιός (46’ Μπρίτο), Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κοκκαλάς, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Δημήτρης, Βάντερσον,  Μουνάφο, Γκνιάτιτς, Αποστολόπουλος (74’ Ανγκούλο), Μενδρινός (67’ Ντίνας), Γουνδουλάκης (81’ Στανισάβλεβιτς),  Ράμος