Αποκλείστηκε ο Τσιτσιπάς στο US OPEN με ήττα 3-1 από τον Ρώσο Ρούμπλεφ

Πρόωρος αποκλεισμός στο US OPEN για τον Στέφανο Τσιτσιπά καθώς ηττήθηκε στον πρώτο γύρο με 3-1 σετ από τον Ρώσο, Αντρεϊ Ρούμπλεφ νούμερο 43

Ο Στέφανος γνώρισε την τέταρτη σερί του ήττα και αποκλείστηκε για τέταρτη φορά στα τελευταία πέντε τουρνουά από τον πρώτο γύρο.

Ο αντίπαλος του Έλληνα αθλητή κέρδισε το πρώτο σετ με 6-4. Ο Τσιτσιπάς πήρε το δεύτερο σετ με 7-6 ενώ το ίδιο σκορ είχαμε στο τρίτο σετ με νικητή όμως τον Ρώσο. Στο τέταρτο σετ δόθηκε μάχη με τον Τσιτσιπά να βρίσκεται πίσω με 3-5, να ισοφαρίζει σε 5-5.

Ο Ρούμπλεφ έκανε το μπρέικ και πήρε προβάδισμα 5-6 ενώ ολοκλήρωσε το σετ με το 5-7 και πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο.