Φρένο στην Καλλιθέα έβαλε το Αιγάλεω (1-1)

Φρέναρε την Athens Kallithea FC το Αιγάλεω. Με γκολ στις καθυστερήσεις το Σίτι πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Athens Kallithea FC (1-1) και έφτιαξε την πρωτοπόρο Κηφισιά που ξεφεύγει και άλλο στη βαθμολογία.

Η Athens Kallithea FC άνοιξε νωρίς το σκορ, με τον Ντεμέτριους στο 22ο λεπτό να κάνει το 1-0 κόντρα στο Αιγάλεω. Το σκορ παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Στην συνέχεια του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι το ιδιαίτερο με το 1-0 να παραμένει μέχρι το 90′ όταν και οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης και πήραν σπουδαίο βαθμό (1-1).

Η Προοδευτική πήρε βαθμό στην Ηλιούπολη (1-1) στην προσπάθεια να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μόλις στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Καπνίδη, ενώ ο Τριανταφυλλάκος ισοφάρισε από την άσπρη βούλα στο 37’ κάνοντας το 1-1. Στο άλλο ματς του Νοτίου Ομίλου, τα Χανιά ήρθαν ισόπαλα 0-0 με τον Ηρόδοτο.

Ο Αλμωπός Αριδαίας άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο παίρνοντας προβάδισμα στο ματς με τον Θεσπρωτό. Στην συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε κάτι, με τον Αλμωπό να επικρατεί (1-0) και να ανεβαίνει στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Ο Ηρακλής Λάρισας μόλις στο 3’ άνοιξε το σκορ με τον Κέρι, ενώ ο Μακεδονικός απάντησε με δυο γκολ στην συνέχεια. Ο Σιατραβάνης στο 10’ έκανε το 1-1 και ο Τσουκάνης στο 40’ το 2-1 από την άσπρη βούλα. Ο Ηρακλής Λάρισας ωστόσο πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 62’ με τον Λούκας Γκαρασία κάνοντας το 2-2 για τους φιλοξενούμενους. Στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της νίκης (2-3) με τον Τασιουλη στο 81′ για να πάρουν το τρίποντο.

Στο άλλο ματς, ο Διαγόρας χτύπησε στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε 2-0 της Βέροιας, με γκολ του Σταμένκοβιτς στο 54’ και του Γιανναράκη στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τέλος, ο Ηρακλής πήγε στα αποδυτήρια με το εμφατικό 6-0 του Απόλλωνα Λάρισας, ωστόσο το ματς λίγο πριν την έναρξη του δεύτερου μέρος διακόπηκε.